مایکروسافت امروز آپدیتی برای استور با شماره ۱۱۷۰۱٫۱۰۰۱٫۳۰٫۰ برای ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰موبایل منتشر کرد.این آپدیت بدون تغییراتی بوده است و در دسترس کاربران حلقه”Release Preview Ring” است.در این آپدیت تغییرات زیادی انجام نشده ولی برخی از کابران گزارش دادند که برنامه بسیار روان شده است و اسکرول کردن به روانی صورت میگیرد.

فردی با آی دی @never_released در توییر با انتشار تصویری ، ادعا می‌کند موفق شده است محدودیت برنامه‌های Win32 بر روی ویندوز ۱۰ کلود را دور زده و مثل ویندوز ۱۰ عادی برنامه‌های خارج از ویندوز استور را روی سیستم عامل خود نصب کند. او به عنوان مثال گوگل‌کروم و Desktop App Converter را روی ویندوز ۱۰ کلود نصب و اجرا کرده است.

مایکروسافت فایل های ایزوی (iso) ویندوز ۱۰ بیلد ۱۵۰۲۵ را برای اینسایدر های که تمایل به نصب این نسخه به صورت مجزا دارند و می خواهند در اشکال یابی شرکت کنند ، منتشر کرد .

آپدیت ۱۷۰۱ برای System Center Configuration Manager

نوشته : عباس علوی | ۴ بهمن ۱۳۹۵

این آپدیت از اپ های بیشتری در قسمت مراحل نصب پشتیبانی می کند ، همچنین امکان درج مطالب مرتبط بیشتری در فایل های مولتی مدیا را فراهم آورده است . لیست تغییرات را در ادامه مطلب دنبال کنید .

در بیلد جدید ویندوز ۱۰ یعنی بیلد ۱۵۰۱۴ که برای اعضای اینسایدر این شرکت منتشر شده است ویژگی با قابلیت حذف فایل های بلااستفاده آمده است که مایکروسافت آن را “Storage Sense” نام گذاری کرده.

Apps Corner از گوشی های ویندوز فونی حذف می شود

نوشته : عباس علوی | ۲ بهمن ۱۳۹۵

در حالی که با انتشار بیلد ۱۵۰۱۴ ویندوز ۱۰ خبر اضافه شدن امکانات جدید و رفع بسیاری از مشکلات منتشر شد ، وبلاگ مایکروسافت در اشاره ای کوتاه ، عنوان کرد که در نسخه های جدید ، دیگر خبری از Apps Corner نخواهد بود .

ویندوز ۱۰ بیلد ۱۵۰۱۴ چه مشکلاتی دارد ؟

نوشته : عباس علوی | ۲ بهمن ۱۳۹۵

در این مطلب نگاهی فهرست وار خواهیم داشت به ایرادات کشف شده نسخه جدید ویندوز ۱۰ که برای تیم اینسایدر منتشر شده است تا مشکلات آن مشخص گردد . در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

شرکت فوجیتسو امروز ۱۸ محصول جدید مبتنی بر ویندوز ۱۰ شامل ۹ لپ تاپ ، ۴ تبلت ، ۱ رایانه رو میزی و ۱ workstations ارائه کرد . دو تا از بهترین محصولات این مجموعه تبلت جدید ARROWS Tab V567/P و لپ تاپ LIFEBOOK U937/P است .

انتشار یک تصویر از آپدیت جدید فروشگاه ویندوز (Windows Store) نشان می دهد که مایکروسافت فروشگاه اینترنتی کتاب های الکترونیک را عرضه خواهد کرد که توسط آن کاربران قادر به دانلود مستقیم کتاب ها بر روی رایانه یا گوشی تلفن همراه خود هستند .

ویندوز ۷ از ژانویه ۲۰۲۰ دیگر پشتیبانی نمی شود

نوشته : یاسر باقری | ۲۸ دی ۱۳۹۵

ویندوز ۷ که محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ در کل جهان محسوب می شود به سن ۸ سالگی رسیده و طبق اعلام شرکت مایکروسافت از ژاونیه ۲۰۲۰ پشتیبانی از این سیستم عامل متوقف خواهد شد .

انتشار ویندوز ۱۰ بیلد ۱۵۰۰۷

نوشته : یاسر باقری | ۲۶ دی ۱۳۹۵

مایکروسافت نسخه ۱۵۰۰۷ از ویندوز ۱۰ برای PC و موبایل را در اختیار اعضای Fast Ring یا همان حلقه سریع خود قرار داد . در ادامه مطلب قابلیت های جدید این نسخه توضیح داده شده .