طبق اعلام مایکروسافت ۵۰۰ نفر متخصص فروش محصولات دیجیتال ، به مشتریان به ۳۰ زبان مختلف خدمات ارائه خواهند داد . برای افرادی که در جستجوی شغل هستند این بهترین خبر مایکروسافتی بعد از اخراج حدود ۲۸۵۰ نفر از کارمندان مازاد این شرکت در ماه جولای گذشته است .

اگر ترافیک یکی از نگرانی های روزمره شماست ، نقشه های بینگ به شما کمک می کنند که مسیر کم ترافیک تر و خلوت تری را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید . در حال حاضر نقشه های بینگ (Bing Maps) ترافیک لحظه ای خیابان ها و اتوبان ها را در ۵۵ کشورر دنیا نمایش می دهند .

افزونه جدید Outlook به ویندوز موبایل اضافه می شود

نوشته : عباس علوی | ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

زمانی که این قابلیت برای iOS معرفی شد ، مایکروسافت اعلام کرد که به زودی نسخه اندروید را هم رونمایی می کند ولی هیچ خبری از نسخه ویندوزی نبود .

مایکروسافت پروژه Osaka را برای آفیس ۳۶۵ خاتمه داد

نوشته : عباس علوی | ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

مایکروسافتت به طور کلی پروژه اوساکا (Project Osaka) خاتمه داد . این ابزار مخصوص آفیس ۳۶۵ هنوز در حالت مشاهده خصوصی بود . در گزارشی که ZDNet آن را منتشر کرده است ،

مایکروسافت قصد دارد کاغذ را حذف کند

نوشته : عباس علوی | ۴ بهمن ۱۳۹۵

مایکروسافت قصد دارد با استفاده از این نمایشگر ها و استفاده بیش از یک مرتبه از آن ها و با کمک نسل جدید پرینتر ها مشکل استفاده زیاد از کاغذ را حل کند. این پرینتر‌ها به جای استفاده از جوهر‌‌ های گران قیمت از میدان های الکتریکی برای چاپ اطلاعات بر روی این کاغذها استفاده خواهند کرد.

اخراج ۷۰۰ نفر از کارمندان مایکروسافت

نوشته : عباس علوی | ۴ بهمن ۱۳۹۵

اخبار منتشره حاکی از آن است که این ۷۰۰ نفر فقط بخشی از ۲۸۵۰ نفری هستند که در جلسات سهامداران و مدیران ، پیشنهاد تعدیل آن ها تا پایان سال ۲۰۱۷ تصویب شده است . مایکروسافت در گذشته هم سابقه اخراج نیرو را به خاطر برنامه های توسعه ای مخصوصا در حوزه ارتباطات و تلفن همراه ، داشته است .

مایکروسافت از ترامپ نمی ترسد

نوشته : یاسر باقری | ۲۹ دی ۱۳۹۵

مدیر عامل مایکروسافت همچنین در رابطه با نقشه راه مایکروسافت و چشم انداز شغلی آن در ایالات متحده گفت که فعلاً تغییر قابل ملاحظه ای روی نخواهد داد.

بعد از کشور های استرالیا ، اکراین و رژیم اشغالگر قدس ، ارتش آمریکا نیز از مایکروسافت HoloLens برای آموزش و ارتقای توانایی های نیروی نظامی خود استفاده می کند . در آخرین رزمایش نیروی دریایی آمریکا از HoloLens برای شبیه سازی محیط جنگ واقعی و تجهیزاتی مانند کواد کوپتر تا ناو های بزرگ استفاده شده است .

انتشار یک تصویر از آپدیت جدید فروشگاه ویندوز (Windows Store) نشان می دهد که مایکروسافت فروشگاه اینترنتی کتاب های الکترونیک را عرضه خواهد کرد که توسط آن کاربران قادر به دانلود مستقیم کتاب ها بر روی رایانه یا گوشی تلفن همراه خود هستند .